20 czerwca 2015 - Specyfika treningu kobiet

Spotkanie pt. „Specyfika treningu kobiet” odbyło się 20 czerwca 2015 r. we Wrocławiu. Mówiliśmy m.in. o tym czy dieta dla aktywnych fizycznie kobiet różni się od diety dla mężczyzn, jak motywować kobiety, aby mogły osiągnąć zaplanowane cele treningowe, jak wiek i stan fizjologiczny kobiet wpływają na wyniki treningowe oraz co należy brać pod uwagę planując trening dla kobiet.

Każdy świadomy trener i instruktor fitness zdaje sobie sprawę z konieczności indywidulanego podejścia do każdego klienta i uwzględnienia jego potrzeb i możliwości. Indywidualne podejście jest szczególnie ważne w przypadku kobiet, które często borykają się problemami z kondycją fizyczną związanymi z ciążą, porodem czy menopauzą oraz z wyidealizowanym modelem kobiecej urody lansowanym przez media.

Z drugiej strony grupa ta jest grupą bardzo wymagającą – kobiety od treningu często oczekują nie tylko efektów w postaci lepszej sylwetki i większej sprawności, ale też dobrej zabawy i okazji do przyjemnego spędzenia czasu w grupie osób o podobnych zainteresowaniach. Kobiety co raz częściej, oprócz zajęć grupowych, wybierają też inne formy treningu będące dotychczas domeną mężczyzn, jak np. trening siłowy, co rodzi potrzebę odpowiedniego dostosowania jego założeń do potrzeb tej grupy.

Spotkanie pt. „Specyfika treningu kobiet” było okazją do poznania aspektów niezbędnych do planowania treningu dla tej grupy osób. Na wykładach poruszone zostały nie tylko aspekty treningowe, ale także psychologiczne i dietetyczne, co pozwoliła trenerom, instruktorom i dietetykom na szerokie spojrzenie na klientki. Ponadto zaprezentowane zostały nowości dostępne na rynku fitness, które mogą stanowić źródło inspiracji dla urozmaicenia zajęć.

Kobiety, które same planują swoją aktywność fizyczną na spotkaniu mogły dowiedzieć się, na co powinny zwracać uwagę przygotowując swoje treningi i jakie czynniki mogą mieć wpływ na efekty ich starań.

Wszystkim wykładowcom oraz uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu!

Program:

• Specyfika treningu kobiecego - dobór aktywności fizycznej kobiet w zależności od celu i typu sylwetki (prof. dr hab. Tadeusz Stefaniak - dziekan Wydziału Nauk o Sporcie AWF Wrocław, trener klasy mistrzowskiej w kulturystyce, członek International Association of Sport Kinetics oraz Polskiego Towarzystwa Naukowego Kultury Fizycznej. Konsultant ds. kultury fizycznej w miesięczniku Men’s Health.)
  • Elementy psychologii kobiet w aspekcie aktywności fizycznej.(Wielisława Wasyłew-Zwierz – psycholog, kinezjolog, artterapeutka, propagatorka idei Mindfulness, szkoleniowiec, m.in. SWPS Wrocław.)
  • Nowoczesne formy fitness (Magda Konstańczak – absolwentka AWF w Poznaniu, trener personalny, masażystka, instruktorka programów Les Mills, prezenterka na międzynarodowych konwencjach fitness.)
  • Trening siłowy kobiet, dobór metod treningowych w treningu personalnym. (Małgorzata Refcio – absolwentka AWF we Wrocławiu, trenerka kulturystyki II stopnia, instruktorka aerobiku, samoobrony i sportów siłowych, wykładowca Wyższej Szkoły Edukacja w Sporcie.)
  • Specyfika diety dla aktywnych fizycznie kobiet w różnym wieku. (Tadeusz Sowiński - dietetyk, specjalista z zakresu żywienia i suplementacji w sporcie, szkoleniowiec, autor wielu artykułów z dziedziny dietetyki sportowej.)
  • Mechanika powstawania przeciążeń w ujęciu funkcjonalnym - niestabilność miednicy u kobiet (dr Łukasz Smołka - trener przygotowania motorycznego, trener pływania kl. II, fizjolog)
  • Trening w ciąży i po porodzie. (dr Katarzyna Sempolska – autorka programu Aktywne 9 miesięcy oraz Klub aktywnej mamy, pracownik Wydziału Nauk o Zdrowiu Wyższej Szkoły Infrastruktury i Zarządzania w Warszawie.)
  • Trening z klientkami w podeszłym wieku (menopauzalnym i pomenopauzalnym). (Katarzyna Bulińska – fizjoterapeutka, instruktorka Nordic Walking i ćwiczeń siłowych dla osób niepełnosprawnych, instruktorka ESPAR 50+.)
  • Czy Crossfit jest dla kobiet? (Łukasz Piwkowski – absolwent AWF we Wrocławiu, trener HESTreZ Pro, trener CrossFit Level 1, trener Athletes Performance.)
  • Elementy tańca ludowego w zajęciach fitness - Slavica Dance (Justyna Bolek -  instruktorka fitness, instruktorka tańca oraz choreograf taneczny, tancerka z wieloletnim stażem.)

Partnerzy: Les-Mills-Black-JPEG kobieta w biegu logo-fiteria-bez-tla FitessInfo 40 logo magazyn-strefa-trenera logo pztp 2 Trainer a9m-logo min ACTIVLAB SPORT 1

Adresaci:

• trenerzy personalni
  • instruktorzy fitness
  • trenerzy różnych dyscyplin sportu
  • aktywne fizycznie kobiety
  • wszystkie osoby chcące poszerzyć swoją wiedzę