11 czerwca 2016 - Kontuzje w amatorskiej aktywności fizycznej

kontuzje11 czerwca 2016 odbyła się konferencja przeznaczona dla trenerów, trenerów personalnych i instruktorów fitness oraz wszystkich osób, które chciały zapoznać się z problematyką kontuzji w amatorskiej aktywności fizycznej.

Program:

9.00-9.45 Całościowe podejście do organizmu człowieka – rola powięzi (dr Dariusz Harmaciński)

9.45-10.30 Ocena postawy ciała, testy funkcjonalne, diagnostyka w treningu personalnym (dr Łukasz Smołka)

10.30-11.15 Najczęściej występujące kontuzje w treningu amatorskim, charakterystyka i przyczyny (Piotr Bursiewicz)

11.15-11.30 przerwa

11.30-12.15 Przeciążenia i urazy barku (Piotr Balcerzak)

12.15-13.00 Stopa i staw skokowy a urazy (dr Ryszard Biernat)

13.00-13.45 Wpływ diety i suplementacji na podatność na kontuzje oraz regenerację (Łukasz Jaśkiewicz)

13.45-14.15 przerwa obiadowa

14.15-15.00 Regeneracja i jej znaczenie w profilaktyce kontuzji (dr Jacek Borkowski)

15.00-15.45 Rola oddychania w treningu i profilaktyce kontuzji (Sylwia Lizak)

15.45-16.30 Pierwsza pomoc w treningu personalnym - (Tomasz Kutycki)

Partnerzy:   logo-fiteria-bez-tla    logo pztp 2 FitessInfo 40 tr nat  logo biernat logo CMYK v2 white blackroll

Patronat medialny: images

Wykładowcy:

dr Dariusz Harmaciński -pracownik naukowo – dydaktyczny Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Absolwent Akademii Medycznej oraz Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku FIZJOTERAPIA. Trener II klasy kulturystyki, wykładowca na kursach dla instruktorów sportu w specjalizacji kulturystyka. Autor wielu artykułów z zakresu metodyki treningowej w miesięczniku Men’s Health. Absolwent prestiżowej Niemieckiej Szkoły Terapii Manualnej oraz wielu innych szkoleń dokształcających. Posiada wieloletnie doświadczenie w fizjoterapii po udarach mózgu, leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa, wad postawy oraz urazów i uszkodzeń występujących w sporcie.

Piotr Bursiewicz Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Od 30 lat specjalizuje się w leczeniu schorzeń kręgosłupa oraz rehabilitacji sportowej, pourazowej, powypadkowej i pooperacyjnej. Uczestnik licznych kursów i szkoleń krajowych oraz międzynarodowych z zakresu terapii manualnej, osteopatii, chiropraktyki, terapii ruchem. Od wielu lat współpracuje z Kadrą Narodową Lekkiej Atletyki oraz z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego. Prowadzi własny gabinet fizjoterapeutyczny RehaBursiewicz i aktywnie propaguje behawioralną terapię układu ruchu.

Piotr Balcerzak absolwent Akademii Wychowania fizycznego we Wrocławiu – kierunek fizjoterapia, Akademii Osteopatii w Poznaniu oraz wielu szkoleń podyplomowych, fizjoterapeuta z kilkunastoletnim doświadczeniem, specjalizuje się w osteopatii i leczeniu bólu.

dr Ryszard BiernatAbsolwent Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie kierunku wychowanie fizyczne ze specjalizacją w rehabilitacji ruchowej. W 2008 roku uzyskał stopień Doktora w zakresie rehabilitacji ruchowej. Odpowiadał za rehabilitację i odnowę biologiczną kadry Polski w piłce ręcznej mężczyzn, piłkarzy nożnych drużyn ligowych w ZEA, a także reprezentacji ZEA. Aktualnie konsultant ds. rehabilitacji drużyny siatkarskiej Indykpolu AZS UWM Olsztyn. Pracownik naukowo-dydaktyczny oraz wykładowca przedmiotów związanych z fizjoterapią w Centrum Rehabilitacji Ruchowej przy Olsztyńskiej Szkole Wyższej. Wykładowca i instruktor dla terenerów i nauczycieli związanych z programem Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Uznany w kraju specjalista od stawu kolanowego oraz barkowego.

Łukasz Jaśkiewicz - absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Były kolarz i biegacz średniodystansowy, inicjator działań Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej. Zajmuje się tworzeniem planów żywieniowych dla sportowców na każdym szczeblu zaawansowania. Prowadzi kursy z zakresu dietetyki i suplementacji w sporcie.

dr Łukasz Smołka - dr fizjologii wysiłku fizycznego, absolwent AWF Wrocław i stażysta USC w Los Angeles. Trener przygotowania motorycznego w dyscyplinach biegowych, pływaniu, triatlonie i piłce nożnej. Autor metody nauczania pływania TSM. Zajmuje się oceną i korektą funkcjonalnej techniki biegowej i postawy ciała w trakcie biegu i pływaniu oraz wyznaczaniem zakresów wysiłkowych z krwi w próbach wysiłkowych i testami szybkościowymi.Trener przygotowania motorycznego w Miedzi Legnica - I liga piłki nożnej.

Sylwia Lizak absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku Fizjoterapia. Prowadzi rehabilitację u osób dotkniętych zaburzeniami ze strony narządu ruchu, jako fizjoterapeutka metody Vojty oraz asystentka na kursach metody Vojty. Szkoleniowiec z zakresu rozwoju i budowy ciała człowieka. Wykładowca przedmiotów „ Anatomia i fizjologia człowieka", „Wybrane zagadnienia kliniczne", „Wybrane zagadnienia z fizjoterapii", „Fizykoterapia".

Tomasz Kutycki - Dyrektor medyczny Centrum Ratownictwa, instruktor Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej, członek grupy operacyjnej Dolnośląskiego WOPR, pracownik Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu jako kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego, instruktor oddziałów wojskowych przygotowywanych do kontyngentów w Afganistanie i Iraku, instruktor BLS/AED.