Dietetyka sportowa w teorii i praktyce

Prowadzenie: Łukasz Jaśkiewicz

Program kursu:

1. Wydatki i potrzeby energetyczne sportowców, główne założenia diety sportowca
  2. Metodyka ustalania zapotrzebowania energetycznego
  3. Rola głównych makroskładników w diecie sportowca
  4. Zasady żywienia sportowca w różnych okresach treningowych
  5. Regulacja masy ciała w sporcie
  6. Nawodnienie a zdolności wysiłkowe sportowców
  7. Zasady nawodnienia przed, w trakcie oraz po treningu
  8. Dieta a charakter wysiłku fizycznego
  9. Zasady tworzenia planów żywienia dla sportowców
  10. Rola badań wydolnościowych w procesie treningowym sportowca
  11. Ocena stanu odżywienia

Dodatkowo:

A.Skuteczność suplementów przeznaczonych dla sportowców (podział, skuteczność, zastosowanie w praktyce)

B.Protokoły ładowania węglowodanami

C.Elementy dopingu i wspomaganie farmakologiczne w sporcie, problematyka zanieczyszczeń odżywek(SAA, prohormony, substancje niedozwolone w suplementach diety)

Od uczestników szkolenia wymagana jest podstawowa znajomość zagadnień dietetyki.

Termin w trakcie ustalania. (godz. 10.00-17.00)

UWAGA! Osoby zgłaszające się przed samym kursem powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy, dokonać wpłaty i przesłać jej potwierdzenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Miejsce kursu: Wrocław