Specjalistyczny COOL DOWN

Prawidłowa kompensacja i regeneracja potreningowa  oraz postartowa jest kluczowym elementem każdego programu treningowego tak w sporcie amatorskim jak wyczynowym. Składa się z wyselekcjonowanych, świadomie dobranych do zawodnika/ klienta/ obciążenia/ działań, które chronią przed urazami, kontuzjami a nawet wieloma chorobami.

Na szkoleniu nauczysz się:

-prawidłowego wygaszania reaktywności układu ruchu po obciążeniach treningowych.
- systemu relaksacji mięśni fazowych.
- systemu relaksacji mięśni szkieletowych.
- relaksacji na bazie torów oddechowych.
- łagodzenia wzmożonego tonusu napięciowego.
- doboru form kompensacji do rodzaju obciążenia treningowego.
- zasad postępowania w przypadku mikrourazów.
- układania programu kompensacji potreningowej w mikro i makro cyklach.
-jakich błędów należy unikać po treningu?
- jakie są kluczowe aspekty sesji potreningowej?

Poznasz także najważniejsze elementy odnowy biologicznej stosowanej w sporcie amatorskim i wyczynowym.

Prowadzenie: Piotr Bursiewicz - rehabilitant sportowy,  pracujący z Kadrą Narodową Lekkiej Atletyki oraz aktorami ruchu z Instytutu Grotowskiego i Teatru Zar.
Założyciel Instytutu Rehabilitacji Sportowej RehaBursiewicz - jednej z najdłużej działających firm rehabilitacyjnych we Wrocławiu. Od 30 lat specjalizuje się w leczeniu schorzeń kręgosłupa oraz rehabilitacji sportowej, pourazowej, powypadkowej i pooperacyjnej. Entuzjasta sportu, wielokrotny Mistrz Polski w Pływaniu. Ściśle współpracuje z sekcjami sportowymi Wojskowego Klubu Sportowego „ŚLĄSK”, z Wojskowym Zespołem Sportowym we Wrocławiu, w zakresie opieki nad reprezentacją Wojska Polskiego w Lekkiej Atletyce, z sekcjami sportowymi niepełnosprawnych – CROSS. Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Radiologicznego, Polskiego Towarzystwa Mięsień i Więzadeł, komisji medycznej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a także członkiem i wykładowcą Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa.

Facebook: https://www.facebook.com/RehaBursiewicz/?fref=ts

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCIyNVnSJmTNRdyKJNNLHPVA

Termin: 14 maja 2017 r.

Cena: 490 zł (Dla grup powyżej 3 osób przewidujemy rabaty. Prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )