Rozgrzewka w sporcie – specjalistyczny kurs prowadzony przez rehabilitanta sportowego Kadry Narodowej Lekkiej Atletyki

Rozgrzewka stanowi integralną część każdego treningu i zawodów. Jest to precyzyjnie i świadomie zaplanowana formuła środków treningowych, które mają przygotować organizm zawodnika do określonego wysiłku fizycznego.

Trzy główne zagadnienia realizowane podczas szkolenia:
•    Najnowsze trendy w rozgrzewce sportowej (Badania Piotra Bursiewicza w Ośrodku Olimpijskim w Pretorii w RPA 2017).
•    Planowanie rozgrzewki w sporcie.
•    Technika prowadzenia rozgrzewki w sporcie zawodowym i amatorskim.

Na szkoleniu dowiesz się:
- jakie są najnowsze trendy w rozgrzewce sportowej?
- dlaczego nie rozpoczynamy rozgrzewki od truchtu?
- dlaczego nie koncentrujemy się głównie na podniesieniu ciepłoty ciała?
- jak rozgrzać poszczególne stawy zgodnie z ich budową anatomiczną i fizjologicznym zakresem ruchomości?
- jakie są fazy rozgrzewki?
- jakie są zasady torowania neurologicznego i jak je zastosować w rozgrzewce?
- jaki zastosować system strechingu przygotowawczego przed treningiem  (energetyzacja mięśniowa)?
- jak różnicować rozgrzewkę w zależności od rodzaju aktywności fizycznej i jej intensywności?
- jak rozgrzewają się zawodnicy Polskiej Kadry Narodowej oraz Olimpijczycy w Lekkiej Atletyce z RPA?

Prowadzenie: Piotr Bursiewicz - rehabilitant sportowy,  pracujący z Kadrą Narodową Lekkiej Atletyki oraz aktorami ruchu z Instytutu Grotowskiego i Teatru Zar.
Założyciel Instytutu Rehabilitacji Sportowej RehaBursiewicz - jednej z najdłużej działających firm rehabilitacyjnych we Wrocławiu. Od 30 lat specjalizuje się w leczeniu schorzeń kręgosłupa oraz rehabilitacji sportowej, pourazowej, powypadkowej i pooperacyjnej. Entuzjasta sportu, wielokrotny Mistrz Polski w Pływaniu. Ściśle współpracuje z sekcjami sportowymi Wojskowego Klubu Sportowego „ŚLĄSK”, z Wojskowym Zespołem Sportowym we Wrocławiu, w zakresie opieki nad reprezentacją Wojska Polskiego w Lekkiej Atletyce, z sekcjami sportowymi niepełnosprawnych – CROSS. Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Radiologicznego, Polskiego Towarzystwa Mięsień i Więzadeł, komisji medycznej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a także członkiem i wykładowcą Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa.

Facebook: https://www.facebook.com/RehaBursiewicz/?fref=ts

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCIyNVnSJmTNRdyKJNNLHPVA

Termin: 25.03.2017

Cena: 490 zł (Dla grup powyżej 3 osób przewidujemy rabaty. Prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )