Warsztaty Kopalnia ruchu 2.0

Znów będziemy kopać w poszukiwaniu niezależności ruchowej, tym razem poprzez praktykę wybranych form przemieszczania się, takich jak: pełzanie, czworakowanie, chodzenie, bieganie, balansowanie czy brachiacje.

Powiemy o tym, gdzie w dobie "wszechinformacji" znaleźć podstawowe i uniwersalne źródła wiedzy i inspiracji na temat sposobów poruszania się i jak się w tym nie zgubić. Pokażemy w jaki sposób proponowane przez nas praktyki mogą optymalizować sprawność, działać leczniczo, zabezpieczać przed urazami i bawić.

Warsztaty, w miarę sprzyjających warunków, odbędą się na zewnątrz, w przestrzeni parku, tak aby uczestnicy mogli bezpośrednio poczuć wpływ otoczenia na jakość ruchu.

Warsztaty poprowadzi Benita Kopackazałożycielka i trener w Plenerowej Szkole Treningu Naturalnego w Zakopanem, Certyfikowany Trener MovNat™ Poziom 2, fizjoterapeutka z artystycznymi korzeniami. Więcej informacji tutaj: www.treningnaturalny.com  www.facebook.com/trenujnaturalnie  www.primabenita.wordpress.com

Dzień 1. Sobota:

1. "Jestem, więc poruszam się." Wprowadzenie.
  2. O podstawach i niezbędnych przepustkach.
  3. Sposoby przemieszczania się:
    • w odniesieniu do ontogenezy człowieka.
    • w odniesieniu do otoczenia.
  4. 2K: kontrola i koordynacja.
  5. Wydajność a ekspresja w przemieszczaniu się.
  6. Praktyka na podłożu.
    • Podstawy
    • Zadania/gry

13:00 - 14:00 Przerwa.

1. "DO the Loco - motion…" Środek ciężkości ciała blisko podłoża:
    • Podstawy
    • Zadania/gry

Dzień 2. Niedziela:

1. Do pionu! Chodzenie/Bieganie/Skakanie.
    • Inne.
  2. W strefie ZEN. Balansowanie.

13:00 - 14:00 Przerwa.

1. Małpi gaj. Brachiacje.

Termin: w trakcie ustalania

Miejsce: Wrocław

(Dla grup przewidujemy rabaty. Prosimy o kontakt w tej sprawie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub tel. 739 08 48 59)