IIFYM, czyli elastyczne podejście do diety

Prowadzenie: Tadeusz Sowiński

Rozwiązania żywieniowe oparte na IIFYM (if it fits your macros) stają się w ostatnim czasie coraz bardziej popularne, co związane jest z tym, iż ekstremalnie „czysta dieta” nie tylko okazuje się nie być wyjątkowo skuteczna, ale też bywa trudna w utrzymaniu, a nierzadko również wcale nie jest szczególnie zasobna w składniki odżywcze. Z drugiej strony na temat IIFYM krązy wiele mitów, a wiele „wyznawców” tej koncepcji przedstawia jej praktyczne emanacje w sposób przejaskrawiony.

W toku trwania zajęć uczestnicy otrzymają pakiet praktycznych informacji umożliwiajacych wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. całość oczywiscie zostanie uzupełniona przykładami z życia, ciekawostkami i mini-warsztatem. Zajęcia prowadzone są w sposób otwarty, tak że każdy może w dowolnej chwili zadać pytanie, oponować, spierać się i drązyć zainicjowany temat. Interaktywna forma szkolenia niesie za sobą wysoki potencjał dydaktyczny. Od uczestników jest jednak wymagana elementarna wiedza dotycząca podstaw dietetyki (warto wiedzieć np. jakie są źrodła białka, węglowodanów, tłuszczu, czym jest bilans kaloryczny, etc).

Plan szkolenia

1. Mit „czystej diety”
– „czyste jedzenie” co to właściwie znaczy?
– „jesteś tym co jesz” – czy aby na pewno?
– analiza przypadku: wartość odżywcza typowej „czystej diety”
– „czyste jedzenie” i usilna potrzeba kompensacji

2. Czym jest IIFYM?
– IIFYM – co to właściwie znaczy?
– czy kaloria jest równa kalorii?
– czy liczą się tylko kalorie i „makra”, a jakość spożywanej żywności faktycznie nie ma znaczenia?
– odchudzanie w barze szybkiej obsługi – opis przypadku,
– dla kogo IIFYM?
– czy to prawda, że żaden sportowiec nie stosuje IIFYM?

3. Jak ułożyć dietę opartą na IIFYM?
– jak przeprowadzić wywiad żywieniowy?
– jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne?
– jak dobrać podaż energii do celu?
– jak ustalić proporcje makroskładników?
– jak rozłożyć posiłki w ciągu dnia?
– zabawa węglowodanami – to nie takie trudne
– analiza przypadku: przykładowe IIFYM – wartość odżywcza

4. IIFYM – holistyczne podejście
– czego oprócz „makrosów” potrzebuje organizm?
– składniki deficytowe zwyczajowej diety,
– jak na podstawie osobniczych preferencji kulinarnych oszacować ryzyko niedoborów pokarmowych,
– naturalne „superfoods”

5. IIFYM a Intermittent Fasting
– o co chodzi z „Intermittent fasting”?
– IIFYM – czy tylko pod „IF”?

6. Środki ostrożności
– dla kogo nie jest IIFYM?
– dlaczego jestem ciągle głodny?
– pułapki IIFYM, czyli gdzie przebiega granica pomiędzy elastycznym, ale rozsądnym podejściem, a przesadną beztroską?

Czas trwania szkolenia - około 6 - 7h

Termin: 13 listopada 2016r. 10.00-17.00

Miejsce: Wrocław, Hotel Mercure, Pl. Dominikański 1 we Wrocławiu

Cena:

• 300 zł (przy zapisie i wpłacie do 31 października 2016)
  • 350 zł (przy zapisie i wpłacie od 1 listopada 2016)

Dla osób, które chciałyby uczestniczyć w pakiecie szkoleń:

Zniżki dla grup powyżej 3 osób - więcej informacji - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy: ACTIVLAB SPORT 1 logo pztp 2