507 920 092   739 08 48 59

Seminarium

Praktyczne metody wspomagania i uzupełniania treningu sportowego

28 września 2019 (9.00-17.00)

Wrocław

seminarium

Praktyczne metody wspomagania i uzupełniania treningu sportowego

Termin

28 września 2019 (9.00-17.00)

Miejsce

Wrocław

Tematyka

sport, trening, wspomaganie treningu, uzupełniania treningu, regeneracja, sen, stres, emocje, trening wzroku, zapobieganie urazom

Cena

250 zł przy zgłoszeniu i wpłacie do 30 czerwca 2019
290 zł przy zgłoszeniu i wpłacie pd 1 lipca do 31 sierpnia 2019
320 zł przy zgłoszeniu i wpłacie od 1 września 2019

Opis

Obok treningu ukierunkowanego stricte na daną dyscyplinę sportową, warto wdrożyć dodatkowe działania, których zastosowanie może poprawić wyniki sportowe. Takie właśnie metody, które wykorzystać można zarówno w sporcie zawodowym, jak i amatorskim przedstawimy na seminarium pt. Praktyczne metody wspomagania i uzupełniania treningu sportowego.

Na seminarium opowiemy nie tylko jak dobrze regenerować się, kontrolować stres i emocje towarzyszące startom i treningom, zmniejszać ryzyko kontuzji i zapewniać odpowiednią jakość ruchu, ale też jakie korzyści może dać trening wzroku. Wiele technik uczestnicy będą mieli okazję wypróbować na sobie.

Na seminarium zapraszamy trenerów, trenerów przygotowania motorycznego, sportowców, psychologów sportowych, fizjoterapeutów oraz wszystkich zainteresowanych sportem i aktywnością fizyczną.

program:

  • 9.00-10.00 – Przegląd technik wsparcia snu i regeneracji – Paweł Szewczyk
  • 10.00-11.00 – Neuromobilizacje – wykorzystanie w treningu – Piotr Bursiewicz/Reha Bursiewicz
  • 11.00-12.00 – Znaczenie stabilizacji i jej wpływ na jakość ruchu – Zuzanna Sobczak
  • 12.00-12.15 – przerwa
  • 12.15-13.15 – Wzrok w sporcie – niedoceniony czynnik sukcesu – Mikołaj Markiewicz
  • 13.15-14.15 – RSA/HRV – trening kontrolowanej uważności i relaksacji – Irena Martynova
  • 14.15-15.00 – przerwa na lunch
  • 15.00-16.00 – Trening uzupełniający w wodzie dla różnych dyscyplin sportowych – Piotr Bursiewicz/Reha Bursiewicz
  • 16.00-17.00 – Wykorzystanie technik uważności i treningu MBRS do radzenia sobie ze stresem i emocjami w sporcie – Wielisława Wasyłew-Zwierz

Prowadzący

Paweł szewczyk

Doktorant w Katedrze Gastroenterologii i Hepatologii UMW, magister dietetyki, trener personalny. Na co dzień praktykujący dietetyk sportowców zawodowych, amatorów i osób o zwiększonej aktywności fizycznej, asystent na Wydziale Dietetyki PMWSZ w Opolu i wykładowca w Instytucie Psychodietetyki we Wrocławiu. Praca magisterska pt. "Miejsce suplementów i substancji dopingujących w sporcie i ich wpływ na układ pokarmowy" otrzymała wyróżnienie za ponadprzeciętną wiedzę i wkład pracy autora. Autor parudziesięciu artykułów branżowych publikowanych w prasie, m.in. w czasopismach Apetyt Na Zdrowie, Kulturystyka i Fitness, Magazyn Trenera, Dieta & Trening, Trainer oraz publikacji naukowych z zakresu suplementacji w sporcie i medycynie. Założyciel bloga szewczykpassion.wordpress.pl. Uczestnik i prelegent wielu konferencji i szkoleń z terenu całego kraju.

Piotr Bursiewicz/Reha Bursiewicz

Piotr Bursiewicz – założyciel Instytutu Rehabilitacji medycznej i sportowej, rehabilitant, szkoleniowiec i coach sportowy. Od 30 lat specjalizuje się w leczeniu schorzeń kręgosłupa oraz rehabilitacji sportowej, pourazowej, powypadkowej i pooperacyjnej, co sytuuje go wśród czołowych rehabilitantów w Polsce. Dowodem na jego profesjonalizm, doświadczenie i skuteczność jest stała współpraca z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, Instytutem Grotowskiego, Śląskiem Wrocław oraz członkostwo m.in. w Europejskim Towarzystwie Radiologicznym, Polskim Towarzystwie Chirurgii Kręgosłupa, Polskim Towarzystwie Mięsień i Więzadeł i komisji medycznej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Przez lata praktyki obsługiwał zawodników różnych dyscyplin; biegaczy, wieloboistów, kajakarzy, pływaków, tancerzy, kulturystów i zawodników sportów walki. Jako specjalista rehabilitacji i odnowy biologicznej był wielokrotnym członkiem sztabu medycznego podczas międzynarodowych zawodów sportowych w tym m.in. CISM Military Word Games w Indiach (2007), Brazylii (2011), Korei Południowej (2015), Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w Belgradzie (2017), XXIX Uniwersjada Letnia Tajpej(2017). Instytut Rehabilitacji medycznej i sportowej to marka z ugruntowaną pozycją na rynku usług rehabilitacyjnych. Ponad 30 lat doświadczenia sytuuje ją wśród najdłużej działających firm o tym profilu we Wrocławiu. Wiedza i zaangażowanie przekłada się na skuteczną terapię i trwałe efekty, czego dowodem są liczne referencje i podziękowania. Instytut Rehabilitacji Medycznej i Sportowej jest oficjalnym partnerem m.in. Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Śląska Wrocław, Instytutu Grotowskiego oraz Teatru ZAR.

Zuzanna Sobczak

Z wykształcenia fizjoterapeuta i terapeuta manualny IFOMPT. W swojej pracy płynnie łączy trening terapeutyczny, rehabilitację i trening siłowy, a do swoich zajęć wplata elementy korekcji słabych ogniw takich jak zaburzenia mobilności czy stabilności wykorzystując m.in. wiedzę z zakresu FMSII oraz DNSI. Instruktorka SFG1. Autorka bloga zuzannasobczak.com oraz artykułów dla wielu czasopism (m.in. Magazyn Capoeira, Magazyn Bieganie, Praktyczna fizjoterapia i rehabilitacja oraz Body Challenge). Szkoli z zakresu kettlebells, mobilności oraz treningu funkcjonalnego na terenie całej Polski.

Mikołaj Markiewicz

Twórca metody Trening Widzenia®, psycholog, trener i terapeuta wzroku. Usprawnianiem widzenia zajmuje się od ponad 35 lat. Pracuje w Polsce, Europie Zachodniej i w USA. Jest członkiem Association of Vision Educators. Od 1995 roku kieruje Instytutem Treningu i Terapii Widzenia, w ramach którego prowadzi szkolenia, warsztaty i kilkudniowe obozy. Stale rozwijającym się obszarem jego działalności jest sport. W 1999 roku pracował nad poprawą wybranych aspektów wzroku zawodników Narodowej Męskiej Reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej. Jest współautorem książki „Percepcja wzrokowa w grach sportowych, podstawy teoretyczne i implikacje praktyczne” wydanej w 2016 roku przez Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego. Obecnie trenuje 70 juniorów w jednym z polskich klubów piłki nożnej. Mikołaj Markiewicz jest pionierem rozwijania profilaktyki krótkowzroczności w Polsce. Popularyzuje metody dbania o kondycje i zdrowie oczu oraz techniki usprawniania wzroku. Udziela wywiadów w prasie, radiu i telewizji, jest autorem m.in. 15-odcinkowego filmu telewizyjnego, prezentującego ćwiczenia wzroku dla dzieci. Był współorganizatorem pierwszej w Polsce konferencji dotyczącej profilaktyki krótkowzroczności w Ministerstwie Edukacji Narodowej w marcu 2015 roku „Wzrok a trudności szkolne – wyzwanie XXI wieku”. Rozwija współpracę międzynarodową w tym zakresie. W 2009 roku podczas International Confe rence for Holistic Vision w Spa w Belgii powołał International Committe for School Myopia Issues (Międzynarodowy Komitet do Spraw Krótkowzroczności Szkolnej). W skład tej grupy weszło kilkunastu trenerów widzenia z 13 krajów Europy i obu Ameryk). Celem działań komitetu jest wprowadzenie do przedszkoli i szkół prostych ćwiczeń zapobiegających epidemii wad wzroku. Prowadzi szkolenia dla firm ucząc, jak efektywniej pracować przy komputerze dbając o komfort oczu i zapobiegając ich przemęczeniu i dolegliwościom. Zajmuje się również poprzez Trening Widzenia rehabilitacją zaburzeń wzroku osób słabo widzących i niewidomych. Współpracował z Polskim Związkiem Niewidomych.

Irena Martynowa

Wykwalifikowany specjalista z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie Biofeedback, Tyflopedagogiki i Rehabilitacji. Jest inspiratorką wprowadzenia w Polsce i pierwszą propagatorką metody mikropolaryzacji (tDCS), QEEG, RSA, EMG Biofeedback oraz rehabilitacji wzroku metodą sprzężenia zwrotnego.

Wielisława Wasyłew-Zwierz

Psycholog, kinezjolog, artterapeutka, propagatorka idei Mindfulness, szkoleniowiec.

Lokalizacja

Wrocław

Formularz zapisu

Dane do faktury (jeśli inne niż dane osobowe):

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych teraz i w przyszłości przez firmę Kami z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Kasztanowej 3a.


* Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres email.
Informacje dotyczyć będą oferty firmy Kami. Można z nich zrezygnować w każdym czasie.

• Administratorem danych osobowych jest firma Mar Mał z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Powstańców Śląskich 52B/4 • Dane osobowe przetwarzane są w celach niezbędnych do realizacji umowy świadczenia usług szkoleniowych, a w razie wyrażenia zgody również w celach marketingowych. • Dane przetwarzane są na podstawie art. 6. 1. b) RODO – przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy. • Dane osobowe niezbędne do wystawienia faktury ujawniane mogą być firmie realizującej obsługę księgową. • Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku w związku z wystawieniem ostatniej faktury dla danego klienta. • Każdy ma prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także przenoszenia danych. W celu realizacji tego prawa należy wysłać żądanie na adres: szkolenia@kondycja.edu.pl • Każdy ma prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. • Każdy ma prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. • Podanie danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy. Niepodanie danych osobowych uniemożliwia udział w szkoleniu.

Zamknij Menu