507 920 092   739 08 48 59

Szkolenie

Stopa - nasza podpora

16 czerwca 2019 (9.00-16.00)

Wrocław

dr Ryszard Biernat

Szkolenie

Stopa - nasza podpora

Termin

16 czerwca 2019 (9.00-16.00)

Miejsce

Wrocław

Prowadzący

dr Ryszard Biernat

Tematyka

tułów, fizjoterapia sportowa, rehabilitacja, aparat ruchu, stopa

Cena

650 zł 

Zapraszamy również na Biodro – staw życia – 15 czerwca 2019

 

Opis

Stopa to chyba jedyny segment ciała, który jest non stop zakryty, obuty, nieczynny, nietrenowany. Często sztucznie podpierany przez wkładki, przez sztywne, z podwyższoną piętą obuwie. Wydaje się, że dzisiaj stopa przeciętnej osoby nie ma prawa funkcjonować prawidłowo. A już dawno (Agosta, 2008) podiatra z Australii twierdził, że większość urazów kończyny dolnej ma podłoże w zaburzonej mechanice stopy. A z kolei Greenmann w swojej książce o terapii kręgosłupa zaleca rozpoczęcie postępowania leczniczego odcinka szyjnego od ustawienia stopy.

Jak więc powinniśmy podejść do tematu stopy? Na to pytanie chcemy odpowiedzieć podczas szkolenia. Trochę teorii i jak najwięcej wiedzy praktycznej dającej wskazówki, jak diagnozować i korygować ustawienie stopy, jak postępować po urazach i jak troszczyć się o stopę, żeby jak najdłużej, w dobrej kondycji nam służyła.

Program

1. Wstęp – trochę anatomii funkcjonalnej, biomechaniki
2. Stopa pierwotna a cywilizacyjna
3. Funkcje stopy
4. Stopa stabilna czy mobilna?
5. Stopa supinacyjna czy pronacyjna?
6. Najczęstsze urazy w obrębie stopy i stawu skokowego
7. Skręcenie stawu skokowego – następstwa, postępowanie, powikłania
8. CAI (przewlekła niestabilność stawu skokowego) – aktualne spojrzenie
9. Zmian systemu push-pull a stopa i staw skokowy
10. Tendinopatia ścięgna Achillesa – 2 rodzaje urazu, postępowanie
11. Rozcięgno podeszwowe / ostroga – postępowanie
12. Typowa stopa cywilizacyjna
13. Core foot system
14. Obuwie a stopa (shoe vs barefoot)
15. Wkładki a stopa – aktualne rekomendacja
16. Trening na niestabilnym czy stabilnym podłożu
17. Prawidłowy schemat chodu
18. Stopa podczas biegu
19. Jak dzisiaj powinniśmy ćwiczyć stopę? Przykłady ćwiczeń

Aby przystąpić do kursu wymagana jest podstawowa wiedza z anatomii i biomechaniki.

Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe oraz certyfikat.

Prowadzący

dr Ryszard Biernat

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie kierunku wychowanie fizyczne ze specjalizacją w rehabilitacji ruchowej. W 2008 roku uzyskał stopień Doktora w zakresie rehabilitacji ruchowej. Odpowiadał za rehabilitację i odnowę biologiczną kadry Polski w piłce ręcznej mężczyzn, piłkarzy nożnych drużyn ligowych w ZEA, a także reprezentacji ZEA. Aktualnie konsultant ds. rehabilitacji drużyny siatkarskiej Indykpolu AZS UWM Olsztyn. Pracownik naukowo-dydaktyczny oraz wykładowca przedmiotów związanych z fizjoterapią w Centrum Rehabilitacji Ruchowej przy Olsztyńskiej Szkole Wyższej. Wykładowca i instruktor dla terenerów i nauczycieli związanych z programem Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Uznany w kraju specjalista od stawu kolanowego oraz barkowego.

Lokalizacja

Hotel Scandic Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-57​

Formularz zapisu

Dane do faktury (jeśli inne niż dane osobowe):

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych teraz i w przyszłości przez firmę Kami z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Kasztanowej 3a.


* Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres email.
Informacje dotyczyć będą oferty firmy Kami. Można z nich zrezygnować w każdym czasie.

• Administratorem danych osobowych jest firma Mar Mał z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Powstańców Śląskich 52B/4 • Dane osobowe przetwarzane są w celach niezbędnych do realizacji umowy świadczenia usług szkoleniowych, a w razie wyrażenia zgody również w celach marketingowych. • Dane przetwarzane są na podstawie art. 6. 1. b) RODO – przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy. • Dane osobowe niezbędne do wystawienia faktury ujawniane mogą być firmie realizującej obsługę księgową. Dane osobowe ujawnione będą Centrum Sportu i Rehabilitacji Biernat z siedzibą przy ul. Bydgoskiej 33, 10-243 Olsztyn• Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku w związku z wystawieniem ostatniej faktury dla danego klienta. • Każdy ma prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także przenoszenia danych. W celu realizacji tego prawa należy wysłać żądanie na adres: szkolenia@kondycja.edu.pl • Każdy ma prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. • Każdy ma prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. • Podanie danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy. Niepodanie danych osobowych uniemożliwia udział w szkoleniu.

Zamknij Menu