739 08 48 60   739 08 48 59

Szkolenie

Kręgosłup a sport - praktyczno-teoretyczne warsztaty

Listopad 2017 (11.00-17.00)

Wrocław

Piotr Bursiewicz

Szkolenie

Podstawowe urazy w sporcie – rozpoznanie, ocena i bezpośrednia pomoc

Termin

Listopad 2017 (11.00-17.00)

Miejsce

Wrocław

Prowadzący

Piotr Bursiewicz

Tematyka

kręgosłup, urazy, kontuzje, fizjoterapia sportowa, rehabilitacja sportowa

Cena

 • 490 

Dla grup min. 3-osobowych niższa cena. Prosimy o kontakt na adres szkolenia@kondycja.eud.pl

 

 

Opis

Obecnie ból kręgosłupa jest najczęściej występującą dolegliwością wśród ćwiczących. Dysfunkcje w obrębie kręgosłupa uniemożliwiają lub znacznie utrudniają  zarówno uczestnictwo w zajęciach ruchowych jak i starty w zawodach. Nieumiejętnie przeprowadzona diagnostyka a także nieumiejętne postepowanie w przypadku takich zaburzeń prowadzi do całkowitej eliminacji z aktywności fizycznej i do licznych powikłań. Instruktor powinien być zatem świadomy zagrożeń jakie niosą niektóre ćwiczenia oraz formy treningowe. .

Podczas szkolenia:

Piotr Bursiewicz podzieli się wiedzą zdobytą podczas 30 lat praktyki w sporcie wyczynowym i amatorskim, a także jako członek i wykładowca Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa.  Przybliży uczestnikom aktualne schematy  postepowania w przypadku dolegliwości kręgosłupa. Przekaże także wiedzę pozwalającą instruktorom dobrać ćwiczenia, które zminimalizują lub wyeliminują dolegliwości bólowe kręgosłupa. Zwróci również uwagę na najczęściej popełniane błędy treningowe sprzyjające powstaniu lub utrwalające urazy kręgosłupa

Szkolenie składa się z trzech modułów:

 1. Podstawy biomechaniczne i fizjologiczne zaburzeń w obrębie kręgosłupa
  • Ocena posturalna
  • Ocena ruchomości poszczególnych segmentów kręgosłupa. Uczestnik zapozna się z trzema podstawowymi testami pozwalających ocenić zakres ruchomości kręgosłupa, zagrożenia dyskopatią, uszkodzenia w obrębie stawów kręgosłupa, itp.
  • Ocena napięcia mięśni przykręgosłupowych. Uczestnik nauczy się oceniać wizualnie i palpacyjnie, w którym miejscu są przykurcze u ćwiczącego i jaka jest asymetria napięciowa. Brak kompensacji w obrębie napięcia mięśni przykręgosłupowych może spowodować zaburzenia prawidłowej pracy stawów kręgosłupa doprowadzając do uszkodzeń.
 2. Praktyczne podejście do dysfunkcji kręgosłupa W trakcie tego modułu uczestnik nauczy się:
  • dostrzegać podstawowe  dysfunkcje kręgosłupa, które należy uwzględnić w treningu sportowym
  • pracy na stawach kręgosłupa; ćwiczeń na stawy kręgosłupa, które go nie obciążają i kompensują różnego rodzaju przeciążenia, w tym treningowe
  • jakich obciążeń treningowych należy unikać, by zminimalizować ból kręgosłupa (ergonomia ruchu i otoczenia)
  • doboru obciążeń i form treningowych, które nie uszkadzają kręgosłupa
 3. Analiza przypadków – Case Studies z podziałem na poszczególne segmenty kręgosłupa: odcinek szyjny, piersiowy, lędźwiowy, miednica, staw krzyżowo-biodrowy.

Piotr Bursiewicz pokaże odpowiednio ćwiczenia i metody postępowania w przypadku dysfunkcji na poszczególnych poziomach kręgosłupa. Uczestnik wyjdzie z bazą wiedzy, którą będzie mógł zastosować w trakcie treningu personalnego i grupowego.

Prowadzący

Prowadzenie: Piotr Bursiewicz

rehabilitant sportowy,  pracujący z Kadrą Narodową Lekkiej Atletyki oraz aktorami ruchu z Instytutu Grotowskiego i Teatru Zar.
Założyciel Instytutu Rehabilitacji Sportowej RehaBursiewicz – jednej z najdłużej działających firm rehabilitacyjnych we Wrocławiu. Od 30 lat specjalizuje się w leczeniu schorzeń kręgosłupa oraz rehabilitacji sportowej, pourazowej, powypadkowej i pooperacyjnej. Entuzjasta sportu, wielokrotny Mistrz Polski w Pływaniu. Ściśle współpracuje z sekcjami sportowymi Wojskowego Klubu Sportowego „ŚLĄSK”, z Wojskowym Zespołem Sportowym we Wrocławiu, w zakresie opieki nad reprezentacją Wojska Polskiego w Lekkiej Atletyce, z sekcjami sportowymi niepełnosprawnych – CROSS. Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Radiologicznego, Polskiego Towarzystwa Mięsień i Więzadeł, komisji medycznej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a także członkiem i wykładowcą Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa.

Facebook: https://www.facebook.com/RehaBursiewicz/?fref=ts

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCIyNVnSJmTNRdyKJNNLHPVA

Lokalizacja

Wrocław, szczegóły wkrótce.

Formularz zapisu

Dane do faktury (jeśli inne niż dane osobowe):
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych teraz i w przyszłości przez firmę Kami z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Kasztanowej 3a.

* Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany powyżej adres email. Informacje dotyczyć będą oferty firmy Kami. Można z nich zrezygnować w każdym czasie.
Zamknij Menu