739 08 48 60   739 08 48 59

zobacz, jakie szkolenia już się odbyły

Archiwum szkoleń

30 września - 1 października 2017 - Programowanie treningu siłowego

Szkolenie poprowadził Sebastian Gęsior – trener z wieloletnim doświadczeniem w treningu siłowym, SFG II, SFL, SFB, Programowanie Plan Strong, jeden z dwóch w Polsce CKB Top Team Instructor, autor tekstów dla magazynu Body Challenge, właściciel Klubu IRONia w Bielsku- Białej, w tym opiekun kilkunastu zawodników w Polsce, również na stopniu międzynarodowym.

Pierwszy dzień szkolenia poświęcony był wprowadzeniu do tematu programowania w treningu siłowym oraz omówieniu podstawowych zagadnień. W drugim dniu omówione zostały sowieckie metody programowania.

17 czerwca 2017 - kolano - wypadkowa stopy i biodra z dr ryszardem biernatem

Podczas szkolenia przedstawiona została koncepcja pracy ze stawem kolanowym stosowana przez dr Ryszarda Biernata. Uczestnicy zdobyli wiedzę i umiejętności w wykrywaniu zaburzeń i dysfunkcji w obrębie stawu kolanowego, dowiedzieli się, jaki wpływ na staw kolanowy ma ustawienie stopy i/lub biodra oraz nauczyli się „czytać” (analizować) i oceniać kończynę. Dr Ryszard Biernat opowiedział też o konkretnych przypadkach i sposobach ich leczenia.

 

3 czerwca 2017 - Fundamenty siły: trening ze sztangą, kettlebell i ciężarem ciała

Na warsztatach praktycznych z Fabio Zoninem zajmowaliśmy się treningiem z kettlebell, sztangą i ciężarem własnego ciała, który pomimo użycia różnych narzędzi treningowych opiera się są na tych samych Uniwersalnych Zasadach Siły.

 

 

4 czerwca 2017 – Programowanie i metody w treningu siłowym z Fabio Zoninem

Na kursie omówione były zasady programowania w treningu siłowym, w szczególności w treningu ze sztangą, kettlebell i ciężarem własnego ciała.

 

14 maja 2017 - specjalistyczny cool down wg Piotra Bursiewicza

Szkolenie dotyczyło prawidłowej kompensacji i regeneracji potreningowa oraz postartowej, która jest kluczowym elementem każdego programu treningowego tak w sporcie amatorskim jak wyczynowym. Składa się z wyselekcjonowanych, świadomie dobranych do zawodnika/ klienta/ obciążenia/ działań, które chronią przed urazami, kontuzjami a nawet wieloma chorobami.

 

25 marca 2017 Rozgrzewka w sporcie – specjalistyczny kurs prowadzony przez Piotra Bursiewicza

Rozgrzewka stanowi integralną część każdego treningu i zawodów. Jest to precyzyjnie i świadomie zaplanowana formuła środków treningowych, które mają przygotować organizm zawodnika do określonego wysiłku fizycznego. Podczas szkolenia omówione zostały:
• Najnowsze trendy w rozgrzewce sportowej (Badania Piotra Bursiewicza w Ośrodku Olimpijskim w Pretorii w RPA 2017).
• Planowanie rozgrzewki w sporcie.
• Technika prowadzenia rozgrzewki w sporcie zawodowym i amatorskim.

 

11 marca 2017 - Technika i programowanie w trójboju siłowym - seminarium z Borisem Sheiko

Na seminarium prowadzonym przez Borisa Sheiko – trenera rosyjskiej drużyny narodowej w trójboju siłowym omówione zostały: zasady programowania treningowego wg Borisa Sheiko, układanie efektywnych programów służących budowaniu podstaw i przygotowaniu do zawodów,  planowanie treningu, dobór ciężaru, programy w okresie przygotowawczym i startowym, błędy techniczne, psychologia udanego treningu.

 

5 marca 2017 - Warsztaty z gimnastyki sportowej z Gimnastycy.pl

Na warsztatach uczestnicy mogli poznać i poprawić swoją technikę, poznać progresje ćwiczeń lub nauczyć się ich od podstaw korzystając z profesjonalnej sali gimnastycznej. Warsztaty prowadzone były przez założycieli portalu Gimnastycy.pl – Bartłomieja Kaźmierskiego („Mrówka”) – trenera gimnastyki sportowej oraz Jacka Osmana („Zahira”) – instruktora gimnastyki.

 

26 lutego 2017 - Improve your deadlift - warsztaty z Patrickiem Meinartem

Podczas warsztatów Patrick Meinart zaprezentował metody służące poprawie techniki oraz wyników w martwym ciągu.

 

25 lutego 2017 - Mobility Drill Day z Patrickiem Meinartem

Ćwiczenia „Dynamic Joint Moblity Drills” to serce każdego treningu mobility. Podczas warsztatów uczestnicy poznali szeroki wachlarz ćwiczeń, które opierają się na pracy z ciałem bez użycia żadnych narzędzi. Zaprezentowane zostały odpowiednie zestawy ćwiczeń przeznaczone dla konkretnego sportu i treningu. Prowadzący zwrócił również uwagę na przeciwwskazania oraz postępowanie w przypadku urazów i kontuzji.

 

Zamknij Menu